Урок з історії Казахстану. 8 клас.
                      Тема: «Розширення козацької колонізації в Казахстані і будівництво ліній військових укріплень»
                      
                      
                      Мета уроку: поглибити свої знання про колонізацію Казахстану.
                      Проблема: Чому і як посилюється колонізація Казахстану.
                      Завдання уроку:
                      1.узнать: чому і як посилюється козача колонізація і будівництво укріплень.
                      2.Навчитися визначати проблему уроку;
                      3. відпрацювати стратегію роботи з презентаційним текстом і побудовою кластера;
                      4. (для вчителя) виявити самонаправленности учнів А, В, С.
                      Очікувані результати: Все - вивчать матеріал і дадуть відповідь на питання проблеми;
                      Більшість - навчаться визначати проблему, самостійно будувати кластер і оцінювати роботу один одного;
                      Деякі - організовують роботу групи, визначать значимість вивчення цієї теми для держави і для свого розвитку.
                      Хід уроку
                      час
                      етапи уроку
                      Дії вчителя та учнів
                      Форма роботи / вид оцінювання
                      результати етапу
                      5
                      Створення коллаборатівной середовища
                      Учні витягають лист зі словом певного кольору, формують групу за кольором і складають назву теми уроку.
                      Розширення колонізації, будівництво укріплень
                      Розширення колонізації, будівництво укріплень
                      Розширення колонізації, будівництво укріплень
                      Розширення колонізації, будівництво укріплень
                      Розширення колонізації, будівництво укріплень
                      Індивідуальна, потім групова / самооцінювання
                      Учні розділилися на групи і визначили тему уроку.
                      5
                      контроль знань
                      Учні самостійно заповнюють таблицю «Позитивні і негативні наслідки приєднання Молодшого жуза до Росії»
                      позитивні наслідки
                      негативні наслідки
                      1
                      1
                      2
                      2
                      3
                      3
                      
                      4
                      
                      5
                      
                      6
                      Потім взаимопроверка в парах і взаємодоповнення олівцем в таблицях. Таблиці здають вчителю.
                      Індивідуальна і парна / взаімооценіваніе
                      Учні перевірять свої знання з пройдених тем, деякі систематизують матеріал, інші навчаться оцінювати один одного і розуміти пояснення.
                      5
                      Актуалізація нової теми
                      Учитель знайомить з повною формулюванням теми і пропонує записати мету уроку і визначити проблему уроку спочатку індивідуально потім в групі.
                      Індивідуальна, потім групова / взаімооценіваніе
                      Учні визначать мету і проблему уроку
                      10
                      Ознайомлення з інформацією теми
                      Учитель пропонує презентацію, складену з чотирьох частин теми, учні фіксують в зошиті в зручному для них вигляді (конспект або схема).
                      Індивідуальна / самооцінювання
                      Учні вчаться працювати з презентаційної інформацією і вибирати зручну для них стратегію.
                      15
                      Практична робота
                      Учитель пропонує скласти кластер по всій темі, з заготовленими шаблонами. Учні вибирають потрібні і складають схему на постері. Робота в групі згідно ролям: спікер, оформлювач - секретар, генератор ідей, головний оцінювач. Постери вивішуються без пояснення.
                      Групова / взаімооценіваніе
                      Учні систематизують весь матеріал уроку, виданий порційно і складуть кластер; вчаться працювати в групі.
                      5
                      Оцінювання і рефлексія
                      Учні в групі обговорюють кожен кластер і оцінювачі від кожної групи виводять на стікері три пропозиції і одне побажання від групи.
                      Групова / взаімооценіваніе
                      Учні оцінять роботу груп і проведуть взаємну рефлексію.
                      Критерії оцінювання постера:
                      1. Правильність структури схеми, логічність (правильне розташування головних думок в схемі)
                      2. Інформативність (весь обсяг матеріалу охоплений чи ні)
                      3. Естетичність оформлення
                      4. Чи є доповнення (доповнено маркером)