Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Урок з історії Казахстану на тему "завойовницькі походи еміра Тимура" (7 кл)





Скачати 16.37 Kb.
Дата конвертації 30.12.2017
Розмір 16.37 Kb.


Тема уроку: завойовницькі походи еміра Тимура.


мета: Сформувати знання учнів про державу Тимура. Дати оцінку завойовницьких походів Тимура.


Завдання уроку:

Загальноосвітня: Ознайомити учнів з історичною особою Тимура (Тамерлана) .Рассмотреть процес утворення держави Тимура. Визначити масштаби завойовницьких походів Тимура. Дати оцінку особистості Тимура і його завойовницьких походів.

Розвиваюча: Розширити кругозір учнів, формування логічного мислення. Розвивати здібності ерудиції і критичного ставлення до руйнівних воєн.

Виховна: Виховувати в дусі патріотизму, гуманізму, поваги до середньовічної історії Казахстану


Тип уроку: Комбінований, нестандартний


Методи проведення уроку: урок з елементами евристичної бесіди

Хід уроку:

1.Орг.момент

- перевірити готовність класу до уроку

- відзначити відсутніх

2. Вирушаємо в подорож

Привіт 7 клас і шановні гості. Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож. В яку країну, це поки залишиться таємницею. Можу вам обіцяти, нас чекають цікаві пригоди, але в той же час дорога нам обіцяє різні небезпеки і труднощі. Тому ми повинні бути готові. У цьому нам допоможуть ваші знання і кмітливість. Сподіваюся, це подорож залишить у вас незабутні враження та поповнить ваш багаж знань. В добрий шлях!

Давайте готуватися! Зараз кожен вибере, що він візьме з собою в дорогу, але для цього ви повинні відповісти на питання, які заховані за картинкою. Питання, стосуються теми «Могулистан», пройденої на минулому уроці.

1 На території якого улусу був створений Могулистан? Покажіть на карті.

Відповідь: Держава Могулистан утворилося в результаті розпаду Чагатайська держави на західну і східну частини. У східній частині утворилася держава Могулистан, а в західних володіннях, на заході Мавераннахра (між річками Амудар'я і Сирдар'ю) була створена держава еміра Тимура.

2 Назвіть засновника держави Могулистан

Відповідь: Тоглук-Тимур

3 Коли був утворений Могулистан?

Відповідь: в середині 14 століття

4 Панує плем'я в Могулистане

Відповідь: Господствующим плем'ям в Могулистане були племена- Дулатов

5 Від якого етноніма походить назва держави Могулистан?

Відповідь: Термін «Могулистан» утворений від етноніма «могул», так вимовлявся і писався в Середній Азії і Казахстані етнонім «монгол»

6 Розкажіть про внутрішнє і зовнішнє становище Могулистана

Відповідь: Перший хан Могулистана Тоглук-Тимур (1347-1362гг.) Для укреплнія влади і держави провів ряд адміністративних, політичних і економічних реформ, іслам використовував як знаряддя влади. У 1361 році Тоглук-Тимур завоював весь Мавераннахр.

7 Поділитися інформацією про Батпактінской битві «Грязьовий битві»

Відповідь: 22 червня 1365г. Під Ташкентом сталася Батпактінская битва між сином Тоглук- Тимура Ільяс-Ходжа і Тимуром. Під час битви була сильна злива і глиниста земля заважала битися звідси і назва «Грязьова битва». Перемогу здобув Ільяс-Ходжа.

8 Найчастіше Могулістане доводилося оборонятися від навали .........................

Відповідь: держави Тимура

9 Вкажіть причини ослаблення і розпаду Могулистана

Відповідь: 1. Роздробленість країни на уділи племінної знаті

2. зовнішні війни, зокрема руйнівні набіги Тимура

3. невдоволення народних мас постійною нестабільністю, поборами, що вилилося в кочовий середовищі в масові откочевки.

Добре ось ми і спорядилися в шлях.

Учитель: Хлопці, яких ви завойовників світу знаєте?

Відповідь учнів: Атілла, Олександр Македонський, Чингіз хан, Тимур.

Учитель: Сьогодні ми вирушимо в гості до великого завойовника-Тимуру (Тамерлану). Але спочатку визначимо напрямок нашого подорожі- територію держави Тимура.

Згадайте, як утворилася держава Могулистан.

Відповідь учнів: Держава Могулистан утворилося в результаті розпаду Чагатайська держави на західну і східну частини. Так в Східній частині утворилася держава Могулистан, а в західних володіннях, на заході Мавераннахра (між річками Амудар'я і Сирдар'ю) була створена держава еміра Тимура. Столиця р Самарканд. Подивіться на карту.

Давайте познайомимося з еміром Тимуром

Тімур- одна з найбільших історичних особистостей середньовічної історії. Він був жорстоким, мудрим, справедливим полководцем. Народився навесні 1336 поблизу г.Туркестан, син бека Тарг з тюркізірованних монгольського племені барлас, які прийшли в Мавераннахр. В одному з боїв проти хана Могулистана, Тимур був поранений в ногу і залишився кульгавим, звідси його прізвисько «Кульгавий Тимур». З 1361 р Був правителем Кашгарии. У 1370 р Емір Тимур захопив владу в Мавераннахре, де правил 35 років. Проводив активну загарбницьку політику.

Учитель: Хлопці, як ви думаєте, з якою метою Тимур проводив загарбницьку політику?

Учні: 1. З метою розширення території, встановлення своєї влади, створення світової імперії

2. Так як вели кочовий спосіб життя, то в війнах захоплювали пасовища і худобу

3. Поповнити скарбницю, захоплення багатства

Першими об'єктами агресії Тимура за межами Середньої Азії стали Ак-Орда (Східний Дешт-і-Кипчак- від Уралу до Західно-сибірської низовини і сред.теченія Сирдар'ї) і Могулистан. Прагнучи перешкодити зміцненню господарської та політичної незалежності, Тимур зробив в 70-80-і рр. 14 століття близько десятка набігів, що призвело до послаблення цих держав, велика частина населення яких винищені або викрадені в полон, розграбовані матеріальні цінності. Скоротилося поголів'я худоби.

1390-1395 рр. емір Тимур робить завойовницькі походи в Золоту Орду (від Алтайських гір на сході до низовий р.Дунай на заході). В 1395 р долині р. Терек на Кавказі в вирішальній битві Тохтамиш був розгромлений і владу в Золотій Орді захопив Емір Тимур. Були розграбовано населення і зруйновані міста: Сарай-Берке, Астрахань, Азов.

У 90-ті р 14в. Військом Тимура були покорени- ІРАН, Ірак, Афганістан, Мала Азія, Закавказзя, Поволжя, Кавказ і частина Індії. (ВСЬОГО 27 КРАЇН)

Завдання: нанести на карті стрілочками напрямки походів Тимура. цей час звучить кюй Курмангази - Адай)

Учитель: Яку релігію використовував Тимур для зміцнення своєї влади і що він для цього робив?

Учні: Для зміцнення своєї влади Тимур використовував релігію ІСЛАМ. Побудував мечеті, мавзолеї. У 1397р. У Туркестані побудував мавзолей Ходжі Ахмеда Яссаві.

Тимур, в 1405 р направивши через Південний Казахстан величезне військо на Китай, помер в Отраре.

Завдання учням: 1.Определить наслідки завойовницьких походів еміра Тимура (робота з підручником з 108)

2. робота з картою - позначити межі імперії Тимура.


Закріплення теми:

  1. кросворд

  2. Тести (10 питань)


Підбиття підсумків.

Видача Д / З № 25, читати, переказ, вчити в зошиті записи.

оголошення оцінок











































hello_html_m5fcc7e47.gif

hello_html_m5b905875.gif


  1. Одна з найбільших історичних особистостей XIV - XV століть, завойовник світу

  2. Перший об'єкт агресії Тимура

  3. титул Тимура

  4. Мавзолей в Туркестані, побудований за наказом Тимура в 1397р.

  5. прізвисько Тимура

  6. Мусульманська релігія, яка використовується Тимуром для зміцнення влади

  7. Напрямок останнього військового походу Тимура в 1404-1405гг

  8. Територія між Амудар'ї та Сирдар'ю




Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше

опис:

Урок з історії Казахстану в 7 класі на тему "завойовницькі походи еміра Тимура"

Мета: Сформувати знання учнів про державу Тимура. Дати оцінку завойовницьких походів Тимура.

Завдання уроку:

Загальноосвітня: Ознайомити учнів з історичною особою Тимура (Тамерлана) .Рассмотреть процес утворення держави Тимура. Визначити масштаби завойовницьких походів Тимура. Дати оцінку особистості Тимура і його завойовницьких походів.

Розвиваюча: Розширити кругозір учнів, формування логічного мислення. Розвивати здібності ерудиції і критичного ставлення до руйнівних воєн.

Виховна: Виховувати в дусі патріотизму, гуманізму, поваги до середньовічної історії Казахстану

Тип уроку: Комбінований, нестандартний