Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект уроку історії Росії в 11 класі "Напередодні грізних випробувань"





Скачати 33.28 Kb.
Дата конвертації 03.01.2018
Розмір 33.28 Kb.

Конспект уроку історії Росії в 11 класі на тему: «Напередодні грізних випробувань».

Мета: Розкрити причини і характер Другої світової війни; дати характеристику ходу бойових дій в 1939-1941 р.р .; охарактеризувати основні битви цього періоду; закріпити навички аналізу і зіставлення історичного матеріалу, умінь розглядати історичні явища в конкретно-історичних умовах; виховувати учнів в дусі патріотизму, національної свідомості та гідності.

Основні поняття і терміни:

«Бліцкриг», агресія, Друга світова війна, окупація, пакт Молотова - Ріббентропа, «Зимова війна», план «Барбаросса», «Морський лев»., Троїстий пакт.

Основні дати:

23 серпня 1939 році - підписання пакту про ненапад СРСР-Німеччина; 1 вересня 1939 році - початок Другої Світової війни; 28 вересня 1939 р підписання договору «про дружбу і кордон» СРСР-Німеччина; листопад 1939 році - приєднання Західної України і західної Білорусі до СРСР; листопад 1939 - березень 1940 р.- війна між СРСР і Фінляндією; червень 1940 року - приєднання Бессарабії і Північної Буковини до СРСР; серпень 1940 року - приєднання Латвії, Литви, Естонії до СРСР; 27 вересня 1940 року - висновок Троїстого пакту між Німеччиною, Італією і Японією.


Хід уроку:


I. Організаційний момент:


II. Мотиваційно - цільової етап.

Історія людства знає безліч воєн. Але дві з них за масштабами руйнувань і людських втрат не мають рівних. Обидві війни відбулися в XX ст., І в них брали участь усі великі держави світу. Війни прийшли з Німеччини; основні бойові дії; розгорталися в Європі.

У 2 світовій війні брало участь більше 60 країн, на території яких проживало понад 80% населення землі. Бойові дії відбувалися в Європі, Азії, Африці, Океанії на площі 22 млн. Км. на просторах Світового океану. За роки війни в армії воюючих держав було призвано 110 млн. Чол.

Початку Другої світової війни передували безперервно зростало напруження міжнародної обстановки і локальні конфлікти в різних регіонах світу. Договір СРСР з Німеччин про ненапад сплутав карти і тих західних політиків, які розраховували на розвиток гітлерівської агресії через Польщу на СРСР. Польща, відмовившись від союзу з СРСР, могла сподіватися на допомогу своїх західних союзників. Німеччина розпочала підготовку до війни з Польщею. Обстановка ставала напруженішою з кожним днем.

Тема нашого уроку: «Напередодні грізних випробувань».


III .Ізученіе нового матеріалу:


1.Прічіни Другої світової війни.

2.Начало Другої світової війни і радянська зовнішня політика. Періодизація другої світової війни.

3.подготовка Німеччини до війни з СРСР.

4.Бил Радянський Союз готовий до відбиття агресії.


1). Причини і періодизація Другої світової війни.

Агресивні держави прагнули до розширення власних територій, завоювання ринків збуту і джерел сировини - тобто досягнення світового панування і встановлення «нового порядку». З боку цих держав війна носила загарбницький характер.

Для країн, які зазнали агресії і були окуповані, війна була справедливою. Складніше визначити характер війни щодо СРСР. У період з 17 вересня 1939 р по 22 червня 1941 року він сам виступав у ролі агресора, приєднавши до себе значні території, на той час належали Польщі, Румунії, Фінляндії, а також Прибалтійські держави / Естонія, Латвія, Литва /. Але після нападу Німеччини СРСР виніс на собі основний тягар боротьби з фашистською Німеччиною і для нього війна мала справедливий характер. Її по праву назвали Великою Вітчизняною війною.


2).Через тиждень після підписання пакту про ненапад 1 вересня 1939 р Німеччина напала на Польщу. Англія і Франція оголосили про підтримку Варшави, тому що не змогли домовитися з Німеччиною за рахунок СРСР. Почалася Друга світова війна. СРСР визначив своє ставлення до воюючим країнам як нейтральне.

Головний виграш від пакту про ненапад И.В.Сталин вважав стратегічну паузу, отриману СРСР, а також можливість впливати через Берлін на Японію з якої за останні роки було два великих конфлікту (на озері Хасан в 1938р. І на річці Халхін-Гол в 1939р .). У квітні 1941 р СРСР підписав з Японією пакт про нейтралітет.

17 вересня 1939 радянські війська увійшли на східні землі Польщі, до СРСР було приєднано Західну Білорусь і Західна Україна, які були втрачені в 1920 р в результаті радянсько-польської війни.

У вересні-жовтні 1939 СРСР нав'язав державам Балтії «договори про взаємодопомогу», а в 1940 р Латвія, Литва і Естонія увійшли до складу СРСР. Від Румунії СРСР зажадав повернення Північної Буковини і Бессарабії, на ці землі були введені радянські війська і в липні 1940 року вони приєднані до Української РСР і Молдавської РСР (утворена в серпні 1940 г.).

Подібний задум був і щодо Фінляндії, в листопаді 1939 року розпочалась війна, а в грудні СРСР виключили з Ліги Націй як держава-агресор. Радянізація зірвалася. 12 березня 1940 р мирним договором Фінляндія поступилася СРСР частина території на Карельському перешийку і в ряді інших прикордонних районів.

За тривогами і турботами про розширення меж Сталін не забував про стратегічне завдання - зберегти нейтралітет країни на максимальний термін. Для цього на його думку Німеччини потрібна впевненість про надійний тил на сході і 28 вересня 1939 між СРСР і Німеччиною укладено договір про «дружбу і кордон», ряд торгових угод.


Періодизація Другої світової війни:

I етап. 1 вересня 1939 р - 19 листопада 1942 р Стратегічна ініціатива належить агресивним державам. Німеччина, Італія, Японія і їх союзники зуміли заволодіти значними територіями в Європі, Азії, Океанії.

II етап. 19 листопада 1942 р - 9 травня 1945 р Стратегічна ініціатива повністю переходить до країн антигітлерівської коаліції, яка розгромила війська Німеччини та її союзників у Європі і змусила їх капітулювати.

III етап. 9 травня 1945р. - 2 вересня 1945 р закінчення війни на Тихому океані і розгром мілітаристської Японії. Закінчення Другої світової війни.


3). Пункт про підготовку Німеччини до війни з СРСР розкривається учнями, які отримали випереджальне завдання і підготували повідомлення і презентацію. (2 людини).


4). Даний пункт є спірним і дискусійними. Учні діляться на дві групи, (1 СРСР був готовий до війни, 2 СРСР не був готовий до війни) і використовуючи матеріали підручника та інтернет повинні привести не менше трьох аргументів на доказ своєї позиції. Записати їх в зошит.

IV. Закріплення.


- Коли почалася Друга світова війна?

  • Назвіть причини Другої світової війни?

  • Який характер мала Друга світова війна?

  • Які територіальні придбання здійснив СРСР в 1-й період війни? Як Ви їх оцінюєте?

/ історичне завдання /

У 1939 р Л. Мехліс говорив: «Товариш Й.Сталін поставив завдання: на випадок війни збільшити кількість радянських республік». Як це завдання Й.Сталіна реалізовувалося протягом 1939-1941 р.р.?

Чи можна стверджувати, що СРСР в 1939-1941 рр. був союзником Німеччини?


V. Домашнє завдання: § 24, вчити

«Радянсько-фінська війна», «Співпраця СРСР та Німеччини у 1939-1941 рр.», «Приєднання Прибалтики до СРСР».






Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія

опис:

Мета уроку: розкрити причини і характер Другої світової війни, дати характеристику ходу бойових дій в 1939-1941 роках, охарактеризувати основні битви цього періоду, закріпити навички аналізу і зіставлення історичного матеріалу і умінь розглядати явища в конкретно-історичних умовах, виховувати учнів в дусі патріотизму , національної свідомості і гідності.

Історія людства знає безліч воєн, але дві з них за масштабами руйнувань і людських жертв не знають рівних. Обидві відбулися в XX столітті і в них брали участь усі великі государствв світу.