Світлана Піменова
                    ООД в середній групі дитячого садка «Історія про зайченя, яка б не знала своїх прав»
                    мета:
                    Формування уявлень дітей про права дитини.
                    завдання:
                    o Сприяти знайомству дітей з правами дитини.
                    o Закріпити знання дітей про своє ім'я, свою сім'ю.
                    o Уточнити уявлення дітей про продукти харчування.
                    o Сприяти розвитку у дітей чуйності, бажання допомагати у важкій ситуації
                    o Сприяти розвитку інтелектуальних і особистісних якостей дітей.
                    o Створити умови для прояву доброзичливих відносин до оточуючих.
                    o Допомогти розвитку зв'язного мовлення через стимулювання власних висловлювань дітей, питання, відповіді.
                    Методи і прийоми:
                    Ігровий метод, проблемна ситуація, бесіда, питання, розгляд ілюстрацій
                    хід заняття
                    Вихователь: - Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов? це зайчик
                    - Чому ти плачеш?
                    - Як же мені не плакати? Я не знаю, хто я і як мене звуть.
                    - Хлопці, а ви знаєте хто це? (Зайка, зайчик, зайченя.) А хто його мама і тато? (Зайчиха і заєць).
                    - Дитина має право знати своїх батьків.
                    Педагог: Як добре, що у кожного є сім'я. У родині всі люблять і піклуються одне про одного, приходять на допомогу. У родині все разом, як пальчики на руці.
                    Пальчикова гімнастика «Дружна сім'я»
                    Вихователь показує дітям картинку, що символізує це право, діти розглядають її, потім картинка поміщається на дошку.
                    Вихователь: -А ви хлопці знаєте, як звуть ваших батьків? (Відповіді дітей). Всі діти мають право на ім'я
                    - А давайте і нашому зайчонку придумаємо ім'я (діти пропонують
                    варіанти, вибираємо найбільш вдалий)
                    Вихователь: - Хлопці, зайка розповів мені, що по дорозі в дитячий сад він зустрів вовка, який розламав його житло, налякав його, заєць ледве втік (діти шкодують зайця)
                    - Хлопці, кожна людина має право на житло, щоб у нього було де жити, де спати, грати.
                    - Хлопці, давайте допоможемо нашому зайчонку побудувати будинок (діти будують будинки з кубиків, будиночки обіграються)
                    - Хлопці, подивіться, що це у зайчика на вусі? Подряпина.
                    - Що з тобою трапилося?
                    - Коли я біг до вас, мене мало не з'їла лисиця, але я ухилився від неї і вона подряпала мені вухо.
                    - Хлопці, а ми можемо допомогти зайчонку? Як? (відповіді дітей)
                    - Всі діти мають право на надання медичної допомоги.
                    (діти лікують зайця)
                    Вихователь показує дітям картинку, що символізує це право, діти розглядають її, потім картинка поміщається на дошку.
                    - По дорозі до нас наш зайчик зустрів білку, яка перебирала свої запаси. Вона поділилася з ним одним горішком, а більше зайцю нічого їсти.
                    - Чи можемо ми йому допомогти? А що люблять їсти зайці?
                    (діти пригощають зайця морквиною, капустою, заєць дякує дітей)
                    - Всі діти мають право на повноцінне харчування і достатня кількість води
                    Вихователь показує дітям картинку, що символізує це право, діти розглядають її, потім картинка поміщається на дошку.
                    - Хлопці, давайте ще раз повторимо ті права, які має кожна дитина на землі
                    (вихователь показує картинки, діти промовляють)
                    - А нашому зайчику пора повертатися в ліс, тепер у нього є своє житло, їжа, у нього є ім'я і більше ніхто не буде його ображати і дражнити.
                    В кінці заняття звучить пісня «Великий хоровод»