Галина калу
                    План-конспект по ознайомленню з навколишнім світом в середній групі із застосуванням ІКТ «Історія вилки і ложки»
                    План-конспект
                    по ознайомленню з навколишнім світом
                    в середній групі із застосуванням ІКТ
                    «Історія ложки і виделки».
                    Мета: познайомити дітей з історією виникнення ложки і виделки
                    активізувати пізнавальну діяльність дітей;
                    викликати інтерес до предметів рукотворного світу минулого.
                    Матеріали та обладнання:
                    Проектор, ноутбук, ложки дерев'яні. залізні та пластмасові, вилки залізні та пластмасові, дерев'яні палички.
                    Методи і прийоми: наглядние- демонстрація презентації.
                    словесние- бесіда про історію виникнення ложки і виделки.
                    ігровие- гра в дидактичну гру «Знайди потрібний
                    інструмент ».
                    Хід заняття.
                    У кімнаті стоїть сервірований стіл. але без ложок і виделок.
                    вихователь:
                    -Хлопці, подивіться, як гарно накритий стіл. можна запрошувати до столу гостей? Подивіться, чи все в порядку (Відповіді дітей)
                    -Правильно, не вистачає ложок і виделок. А для чого вони потрібні (Відповіді дітей).Що б їсти суп, кашу, м'ясо.
                    У мене в мішечку лежить предмет, як він називається, дізнаєтеся отгадав загадку:
                    Довгохвоста конячка привезла нам каші солодкої.
                    Чекає конячка біля воріт-відкривай по ширше рот. (Ложка)
                    -Правильно, ложка. Хлопці, це дуже важлива річ, але був час, коли ложок не було зовсім. Ось послухайте:
                    У той час людина жила в глухий печері,
                    На вогні варив обід, ну а чому ж їв він?
                    Як не дивно, людина їжу їв руками.
                    Проходив так ціле століття ви уявіть самі
                    Як же важко було їсти рідкий суп і кашу.
                    Але, подумавши: «Вихід є», -
                    Зробив ложку нашу.
                    вихователь:
                    -Давайте подивимося фільм і послухаємо історію ложки:
                    Колись давним-давно люди жили в печерах і куренях, їжу готували на вогнищах і не знали, що таке суп і борщ. Їли вони руками смажене м'ясо, рослини та ягоди. Одного разу людина взяла в руки дуже гаряче м'ясо і впустив його, м'ясо впало на гостру паличку. Людина підняв м'ясо і побачив, що в ньому стирчить паличка, він зрозумів, що так є зручніше. З тих пір люди почали користуватися паличками. Йшов час, люди жили вже в будинках і навчилися варити суп, але паличкою суп не співаєш. Одного разу чоловік заважав паличкою їжу, а вона була широкою і на ній було поглиблення, в якому їжа і залишилася. З тих пір людина навчилася вирізати з дерева ложки. Потім людина навчилася розфарбовувати їх квітами і ягодами. З роками людина навчилася робити металеві ложки, якими ми їмо і тепер. Цікава історія?
                    -продовжити після гри.
                    Физкультминутка.
                    (Діти стоять у колі і кажуть текст :)
                    В гості до ведмедику ви скоріше поспішайте,
                    Ложку ведмедику принесіть.
                    (Йдуть по колу)
                    Подивіться вони йдуть,
                    Ложку дбайливо несуть
                    (простягають руки вперед)
                    Якщо ложку втратять,
                    Мишка діток посварить
                    (Присідають)
                    вихователь:
                    - Діти, разом з ложкою завжди поруч-вилка. Без неї нам теж не обійтися.
                    Ви мене впізнали одразу,
                    Виделкою все мене звуть.
                    Якщо є за стіл сідають,
                    Те мене з собою беруть.
                    Вилка раніше була зовсім іншою. Перша вилка, яку зробила людина, була звичайною рогатиною, яку він перевертав м'ясо на багатті. Потім чоловік вирізав з поліна вилку, у якій було два зуба. Але і вона була не зручною, вона часто ламалася. З часом людина придумав металеву вилку, у якій було чотири зуба. Знаєте хлопці, вилки бувають різні і для риби, і для м'яса. Подивіться, які у вилки гострі зуби, тому з нею не можна балуватися потрібно бути обережніше.
                    Дидактична гра. «Знайди потрібний інструмент»
                    Вихователь пропонує дітям дидактичні картинки із зображенням різної їжі і просить вибрати інструмент, за допомогою якого потрібно їсти той чи інший продукт.
                    -Хлопці, я хотіла вам сказати, що в наш час, крім дерев'яної та металевої посуду люди придумали і посуд з іншого матеріалу-з пластмаси. Ще вона називається-одноразовою. Вона дуже легка і не б'ється. Давайте перевіримо, як ви запам'ятали те, що я вам казала. Підійдіть до столу, і розкладіть на три групи ложки і виделки. Що у вас вийшло? (відповіді дітей)
                    -Правильно, ложки та виделки -дерев'яні, потім -металеві, і пластмасові.
                    Підбиття підсумків.
                    А тепер дайте відповідь: що спочатку було у людини замість ложки і виделки? (паличка). Потім якісь були ложки і виделки? (дерев'яні, які не розфарбовані). А потім якісь? (дерев'яні, розфарбовані) А потім? (металеві, такими ми їмо тепер) Все правильно, молодці!