Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Друге ополчення і звільнення Москви





Скачати 30.26 Kb.
Дата конвертації 03.03.2018
Розмір 30.26 Kb.


Тема уроку: Друге ополчення і звільнення Москви

Тип уроку: Комбінований

Дата уроку:

Освітні ресурси:

  1. Пчелов Є.В. Історія Росії XVII - XVIII ст. підручник для 6 класу. М .: ТОВ «Русское слово - підручник», 2012. - 240 с.

  2. Диск до підручника

  3. Робочий зошит до підручника

План уроку:

1 Друге ополчення

2.Земскій собор 1613 року

3.Вступленіе Михайла Федоровича Романова

Мета уроку:

1.продолжіть формування в учнів уявлень про роль особистості в історії, історичні події, що передують Смути, складнощі історичного пізнання;

2.способствовать розвитку критичного мислення, вміння самостійно аналізувати різноманітну інформацію, аргументовано відстоювати свою точку зору, виявляти причинно-наслідкові зв'язки;

3.продолжіть роботу з формування ціннісного ставлення до історичного минулого.


Форми і методи навчання:

Методи: пояснювально - ілюстративний

Форми: індивідуальна, фронтальна, робота в парах


Основні терміни і поняття: самозванець, ополчення, Самбірщина

Організаційна структура уроку


етап уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

Форми організації совзаімодействія на уроці

УУД

організаційний момент


Привітання учнів, перевірка готовності уч-ся до уроку.

Привітання вчителя, підготовка до уроку.



Перевірка домашнього завдання

1.Кто це?

Патріарх, який закликав співвітчизників до опору, загинув в ув'язненні в Москві від голоду. (Гермоген)



Цар, вперше присягнув своїм підданим; скинутий із престолу, насильно пострижений у ченці, виданий полякам, вивезений до Польщі, помер в ув'язненні. (Василь Шуйський)


Демонструють знання з пройденого матеріалу.

фронтальна

РУД: Демонструють знання з пройденого матеріалу


КУД: Діалог вчителя і учня


ПУД: Демонструють знання з пройденого матеріалу

Обмінюються отриманою інформацією


луд: міркування учнів


актуалізація знань


Що таке інтервенція?



Які цілі переслідували шведи і поляки?

відповіді учнів










фронтальна

КУД: Спільна діяльність



Луд: Міркування учнів


ПУД: Чи обмінюються отриманою інформацією


РУД: Демонструють знання. Формулюють назву теми уроку

Вивчення нового матеріалу


1.Второй ополчення

1.В червні 1611 року польська армія взяла Смоленськ. У західних повітах господарював Сигізмунд III. Новгород окупували шведи. У Пскові - Лжедмитрій III, Коломиї - Марина Мнішек і Воренок. У Московському Кремлі бешкетували поляки. У країні був хаос.



2.В вересні 1611 в Новгороді посадской староста Кузьма Мінін закликав народ до звільнення.



3.Сообщеніе по темі: «Кузьма Мінін»



4.Во чолі військ ополчення встав Дмитро Пожарський



5. Повідомлення по темі: «Дмитро Пожарський»



6. У Ярославлі в квітні 1612 року було створено другий «Рада Всієї Землі».



7. Влітку 1612 року друге ополчення підійшло до Москви і з'єдналася з залишками першого ополчення. Почалася оборона Китай-міста і Кремля. Польський гарнізон стримував натиск. У Кремля почався голод. На допомогу полякам вирушив загін підлогу командування Хоткевича. У серпні під Москвою зазнало поразки.



8. 22 жовтня 1612 року звільнений Китай-місто



9. 26 жовтня 1612 упав Кремль



10.Чим відрізнялося перше і друге ополчення?



2. Земський Собор

1.Теперь перед «Радою Всієї Землі» стало питання, обрати нового царя.



2. Для підготовки Земського Собору були розіслані грамоти.В місто стало з'їжджатися люд

- робота з документом на стр.35-36



3.Земскій Собор почав роботу в грудні 1613 року



4.Работа з документом

В.О. Ключевський писав про Земському соборі 1613 р .:

На самому початку 1613 року стали з'їжджатися до Москви виборні всій землі ... Це був перший безперечно всесословний земський собор з участю посадских і навіть сільських обивателів. Питання ... вибирати чи царя з іноземних королівських будинків, вирішили негативно ... Але вибрати і свого природного російського государя було нелегко ... однодумності не виявилося ... одні пропонували того, інші цього ... придумували, кого б вибрати, перебирали великі роди, але ні на кого не могли погодитися і так втратили чимало днів. Багато вельможі ... підкуповували виборців ...

питання

У чому історик вбачає головну особливість Земського собору?

Які важливі відомості про його роботі наведені в даному фрагменті?



5.Било чи спорідненості Федора Івановича і Федора Микитовича Романова?



6. 21 лютого 1613 року обраний цар Михайло Федорович Романов



7.Почему народ підтримав саме кандидатуру Романова



3.Вступленіе Михайла Федоровича на престол

1.Міхаіл разом з матір'ю перебував у подільському повіті. Поляки дізнавшись про це вирішили розправитися з ним.



2.Сообщеніе по темі: «Подвиг Івана Сусаніна»



3. 11 липня 1613 року Михайла Федорович вінчався на царство в Успенському Соборі Московського Кремля


Слухають вчителя і заповнюють таблицю на стор. 29















записують дату







заслуховуємо повідомлення



слухають вчителя





заслуховуємо повідомлення





слухають вчителя





слухають вчителя



















записують дату





записують дату



відповіді учнів







слухають вчителя











Робота з документом



записують дату





Робота з документом















































відповіді учнів





записую дату





Робота з текстом на стор.34









слухають вчителя







повідомлення учня





записують дату

індивідуальна

Робота в парах

групова

РУД: Формулюють висновок;

Узагальнюють і формулюю поняття


КУД: спільна діяльність


ПУД: Працюють з текстом підручника

Дізнаються цікаві факти про те як Старовинні люди

Обмінюються отриманою інформацією

Переробка і структурування інформації (робота з текстом, смислове читання);

Дослідницькі дії (пошук інформації)



Луд: Міркування учнів












Первинне осмислення і закріплення


Про що йде мова?

"До початку 1611 р запаси продовольства в місті стали вичерпуватися. Хвороби і голод косили городян. Багато з них були вбиті або померли від ран. У живих залишилася лише п'ята частина захисників. З'явилися перебіжчики. Зрадник Андрій Дедешін вказав полякам слабке місце в фортеці - стіну, складену восени. Під прицільним вогнем гармат стіна впала. Ворог вдерся в місто ". Взяття цього міста дозволило Сигізмунду заявити про права на російський престол. (Про падіння Смоленська під натиском польських військ)

"І вам би панове, на нашу вироком, вибрати міцних, і розумних, і настійних людей з духовного чину - п'ять чоловік. З посадських і повітових людей - двадцять чоловік. З стрільців - п'ять чоловік ... Давши їм т себе повний достатній вирок, як їм про великого земському справі з нами всіх вас радитися ... "



(Про скликання Земського собору в 1613 році)


відповіді учнів

індивідуальна

Робота в парах

групова

Луд: Міркування учнів



РУД: Виявлення причинно-наслідкових зв'язків;

Формулюють відповідь, застосовуючи отримані знання.

Підсумки уроку.

рефлексія


Підводить підсумки уроку.

Коментує і виставляє оцінки за урок.

рефлексія


Оцінюють роботу на уроці всього класу


Луд: Оцінюють роботу на уроці всього класу


Домашнє завдання


П.6, переказ



Записують домашнє завдання в щоденник




<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
опис:

Мета уроку:

1.продолжіть формування в учнів уявлень про роль особистості в історії, історичні події, що передують Смути, складнощі історичного пізнання;

2.способствовать розвитку критичного мислення, вміння самостійно аналізувати різноманітну інформацію, аргументовано відстоювати свою точку зору, виявляти причинно-наслідкові зв'язки;

3.продолжіть роботу з формування ціннісного ставлення до історичного минулого.