Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Інтегрований урок "Історія Олімпійських ігор"





Скачати 21.3 Kb.
Дата конвертації 18.12.2018
Розмір 21.3 Kb.

Інтегрований урок з фізичної культури та історії

Мета уроку: 1) Ознайомити учнів з історією та історичними факторами виникнення Олімпійських ігор.

2) Познайомитися з учнями цього свята і з'ясувати які види спорту були присутні на перших олімпійських іграх

Обладнання: декорації (Зевс на стіні, малюнки видів спорту, які були присутні на перших Олімпійських іграх).

Хід уроку

Учитель історії: З безлічі зірок в пустелі неба немає шляхетніше Сонця, зірки дають стільки тепла і світла, з безлічі ігор немає шляхетніше ... тих, що звуться Олімпійськими! Цими словами грецький поет прославляв чудове свято. «Олімпійські ігри - ця всесвіт арена де людина доводила - немає меж духовним і фізичним можливостям. Історія олімпійських ігор одна з дивних історій про нескінченно далекі часи ». Хто ж придумав Олімпійські ігри (легенда).

Учитель історії: ігри проводилися кожні 4 роки в липні. До участі допускалися тільки вільні громадяни, ті, хто провинився, не брали участь, так само серед учасників не було рабів і жінок. На час ігор оголошувалося священне перемир'я, а глядачі мали право безперешкодного проходу через будь-які володіння. Саме свято ділився на 2 частини священнодійства і змагання.

Серед оливкових гаїв височів храм Зевса. Пройшовши крізь бронзові двері храму глядачі бачили в глибині величну статую Зевса. Зевс сидів на троні. У правій руці фігура богині перемоги в лівій - скіпетр на якому сидів орел улюблений птах бога.

Учитель фізкультури: А тепер давайте перенесемося в далеке минуле, побуваємо на цьому чудовому святі і побачимо, то чим так пишався і захоплювався стародавній світ!

I день відводився жертвоприношення і іншим священним дій. Судді та учасники клялися в чесності і справедливості.

Сцена 1.

Глашатая (вчитель фізкультури): «Все в Олімпію!

- Священний світ оголошений, дороги безпечні. Так переможуть найсильніші! »

Дівчатка: вихід із запаленими свічками і від них запалюються пахощі, танець сіртакі.

жертвопринесення Зевсу

клятва суддів

Клятва атлетів: «Від імені всіх атлетів ми обіцяємо, що будемо брати участь в цих іграх, поважаючи і дотримуючись правил за якими вони проводяться».

II день П'ятиборство починалося з бігу

біг

Учитель історії: раніше не було секундомірів, і досягнення бігунів зафіксувати не можна було. Але залишилися перекази. «Був нібито один, якого бачили лише на початку і кінці доріжки, посередині його не встигали помітити. Інший міг обігнати зайця. Третій бігав так легко що не залишав слідів на піску ».

Суддя (вчитель фізкультури): запрошуються для участі в бігу атлети Феодосій з Фів і Есхіл з Спарти. «Зайняти місце нога до ноги» - «апіте» (марш!)

Нагороджую переможця стрічкою на плече.

Стрибки в довжину

Учитель історії: До сих пір не розгадана таємниця давньогрецького стрибка в довжину. Якщо вірити записам - атлет Фаілла стрибнув на відстань = 16м. Що - ж це за стрибок? Є припущення, що греки висікли на мармурі суму двох або трьох стрибків. І в той же час про це стрибку згадує Герадота «Цей чоловік пролетів над ямою від початку до кінця і опустив на тверду землю, зламав ліву ногу!» Так - що загадка цього стрибка чекає ще своєї розгадки.

Суддя (вчитель фізкультури): запрошуються для стрибків в довжину атлети Пілос з Міккі і Ефполіон з Афін.

Нагороджую переможця стрічкою на плече.

боротьба

Учитель історії: такі змагання - боротьба. Самим знаменитим серед борців був Мілон. Ще підлітком він щодня піднімав теляти і носив його на плечах. Згодом перетворившись в першого силача. Милон приніс в храм на своїх плечах цілого бика. 6 раз він ставав переможцем Олімпійських ігор. Був випадок коли все відмовилися з ним змагатися і йому присудили перемогу без боротьби. Але коли Милон відправився отримувати оливковий вінок, він послизнувся і впав. Глядачі зареготали і зажадали позбавити нагороди того хто падає на рівному місці «Так я впав, але в один раз, А хто з вас покладе мене на лопатки ще 2 рази і стане переможцем? Охочих не знайшлося ».

Суддя (вчитель фізкультури): запрошуються на боротьбу атлети 1 пара: переказує з Еліди і Діагор з Острова Родос; 2 пара: Тіммі з Сіракуз і пуття з Платеї (кругова система).

Нагороджую переможця стрічкою на плече.

Кидання диску

Далі змагалися в метанні

Учитель історії: колись диск застосовувався при облозі міст на ньому писали пропозиції про здачу і через стіну закидали в місто. Збереглося надання, що один з атлетів метнув диск на 50 м.

Суддя (вчитель фізкультури): запрошуються для метання дисків атлети Птолімей з Афін і таксі з Олімпії.

Нагороджую переможця стрічкою на плече.

Колісниця

Учитель історії: жодне видовище так не захоплювало своєю пишністю так, як змагання на колісницях і скачки на конях. У кінних змаганнях брали участь головним чином аристократи і могутні правителі міст, так як потрібно було утримувати хороших коней, наймати досвідчених візників - а це коштувало немало. Місцем кінних змагань був іподром. Сигналом до початку служив урочистий звук труби. Колісниця спрямовувалися вперед. Візники махали бичами і гучними криками підганяли коней вперед. Перемогу в стрибку присуджують не возничему, який, ризикуючи життям, правил упряжкою, а власнику цієї упряжки. Причому власник міг навіть не приїжджати в Олімпію.

Учитель історії: по закінченню змагань суддя урочисто оголошує ім'я і Батьківщину переможця. Над священною гаєм розносилися переможні пісні. І всі з нетерпінням чекали церемонії нагородження.

Нагородження

Суддя (вчитель фізкультури): нагороджується атлет Есхіл з Спарти і одягається оливковий вінок.

Нагороджується атлет Ефполіон з Афін і одягається оливковий вінок.

Нагороджується атлет пуття з Платеї і одягається оливковий вінок.

Нагороджується атлет таксі з Олімпії і одягається оливковий вінок.

Поки йде нагородження ставляться статуї переможцям. Читається вірш «Ода спорту!», Дівчатка танцюють сіртакі.

Судді та переможці роблять коло пошани.

Учитель історії: в історії Олімпійських ігор було все і заборона і відродження і цей дивовижний свято існує і в наші дні.

підсумок уроку

Як закріплення матеріалу пропонується тест.

  1. Хто міг брати участь в Олімпійських іграх?

  2. Хто вимовляв клятву перед змаганнями?

  3. Які види змагань були на іграх?

  4. Чим нагороджували переможців?

  5. Що робили в честь переможця?

  6. Через скільки років проводилися Олімпійські ігри?

  7. На честь якого бога святкувалися гри?

  8. Який старт був у атлетів - бігунів?

  9. Який снаряд застосовувався для метання?

  10. Хто відміряв дистанцію для бігу?





<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Фізкультура
опис:

З безлічі зірок в пустелі неба немає шляхетніше Сонця, зірки дають стільки тепла і світла, з безлічі ігор немає шляхетніше ... тих, що звуться Олімпійськими! Цими словами грецький поет прославляв чудове свято. «Олімпійські ігри - ця всесвіт арена де людина доводила - немає меж духовним і фізичним можливостям. Історія олімпійських ігор одна з дивних історій про нескінченно далекі часи »

1) Ознайомити учнів з історією та історичними факторами виникнення Олімпійських ігор.

2) Познайомитися з учнями цього свята і з'ясувати які види спорту були присутні на перших олімпійських іграх.