Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект уроку з історії





Скачати 11.23 Kb.
Дата конвертації 09.12.2019
Розмір 11.23 Kb.

Тема: "Сторінки історії" (1953-1964 рр.)

Мета: повторення та узагальнення пройденого матеріалу (останні роки правління Сталіна і СРСР в роки "відлиги"; підвищення інтересу до предмета, створення ситуації для прояву індивідуальної творчості, набуття учнями досвіду дій в нестандартних умовах.

Обладнання: картки із завданнями, портрети Сталіна і Хрущова, тестові завдання, конверти з "несподіваними завданнями".

девіз гри: 1. "Ми належимо до числа тих націй, які як би не входять до складу людства, а існують лише для того, щоб дати світові який - небудь важливий урок" (П.Я.Чаадаев)

2. "Минуле не бездоганно, але докоряти йому безглуздо, а ось вивчати необхідно" (М. Горький)

Хід уроку:

I тур. Бліц опитування. Особистий залік. (Після кожної правильної відповіді гравець отримує картку з питанням, за кількістю карток у кожного учасника підводяться підсумки особистої першості).

II тур. Домашнє завдання соціологічним опитуванням:

1. "Як жили 45-50 років тому мої дідусі і бабусі"

2. "прочитати приготовану промову (лист) колгоспника, як змінилося життя в селі після 1953 року. Лист колишнім односельчанам.

IIIтур. "Кому належать слова". Кожному гравцеві лунають картки з цитатами. Визначити, хто автор висловлювань або з якого документа вона взята. Дається час на підготовку.

IV тур. Робота з хронологією. Заповнити таблицю. Якщо в графі "дата" стоїть цифра "1" - необхідно знати і вказати роки, якщо цифра "2" - рік і місяць.

V тур. робота з джерелами.

VI тур. Робота з картою.

1. покажіть на карті райони найбільш гострих зовнішньополітичних криз в період правління Хрущова (Куба, Китай, Корея, Угорщина).

2. Райони освоєння цілинних земель (Казахстан, Південний Сибір).

VII тур. "Про кого йдеться" Словесний портрет історичного діяча. Потрібно визначити про кого йдеться.

VIII тур. Словник "холодної" війни. Картки з завданнями, підібрати відповідності.

Підбиття підсумку уроку. 1. Що ж таке "холодна війна".

2. Яке місце, на вашу думку, М.Хрущов займає у вітчизняній історії?

Оцінювання переможців. домашнє завдання: 1. Підібрати із засобів масової інформації факти, події, явища, які є відлунням "холодної війни" в даний час.

2. Розібрати залишилися терміни, дати.



<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Тема: "Сторінки історії" (1953-1964 рр.)

Мета: повторення та узагальнення пройденого матеріалу (останні роки правління Сталіна і СРСР в роки "відлиги"; підвищення інтересу до предмета, створення ситуації для прояву індивідуальної творчості, набуття учнями досвіду дій в нестандартних умовах.

Обладнання: картки із завданнями, портрети Сталіна і Хрущова, тестові завдання, конверти з "несподіваними завданнями".

девіз гри: 1. "Ми належимо до числа тих націй, які як би не входять до складу людства, а існують лише для того, щоб дати світові який - нібудьважний урок" (П.Я.Чаадаев)

2. "Минуле не бездоганно, але докоряти йому бессьисленно, а от вивчати необхідно" (М. Горький)

Хід уроку:

I тур. Бліц опитування. Особистий залік. (Після кожної правильної відповіді гравець отримує картку з питанням, за кількістю карток у кожного учасника підводяться підсумки особистої першості).

II тур. Домашнє завдання соціологічним опитуванням:

1. "Як жили 45-50 років тому мої дідусі і бабусі"

2. "прочитати приготовану промову (лист) колгоспника, як змінилося життя в селі після 1953 року. Лист колишнім односельчанам.

IIIтур. "Кому належать слова". Кожному гравцеві лунають картки з цитатами. Визначити, хто автор висловлювань або з якого документа вона взята. Дається час на підготовку.

IV тур. Робота з хронологією. Заповнити таблицю. Якщо в графі "дата" стоїть цифра "1" - необхідно знати і вказати роки, якщо цифра "2" - рік і місяць.

V тур. робота з джерелами.

VI тур. Робота з картою.

1. покажіть на карті райони найбільш гострих зовнішньополітичних криз в період правління Хрущова (Куба, Китай, Корея, Угорщина).

2. Райони освоєння цілинних земель (Казахстан, Південний Сибір).

VII тур. "Про кого йдеться" Словесний портрет історичного діяча. Потрібно визначити про кого йдеться.

VIII тур. Словник "холодної" війни. Картки з завданнями, підібрати відповідності.

Підбиття підсумку уроку. 1. Що ж таке "холодна війна".

2. Яке місце, на вашу думку, М.Хрущов займає у вітчизняній історії?

Оцінювання переможців.домашнє завдання: 1. Підібрати із засобів масової інформації факти, події, явища, які є відлунням "холодної війни" в даний час.

2. Розібрати залишилися терміни, дати.