Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Розробка уроку на тему: Фізико-географічне положення. Історія відкриття і дослідження материка Південна Америка.





Скачати 29.27 Kb.
Дата конвертації 21.01.2018
Розмір 29.27 Kb.

Урок розробила Цивільськ Ніна Павлівна - вчитель географії, першої кваліфікаційної категорії МБОУ »Новошешмінском гімназія Новошешмінском муніципального району РТ».


ТЕМА: Фізико-географічне положення. Історія відкриття і дослідження материка Південна Америка.

ЦІЛІ:

- виховувати особистість, котра має знання про особливості фізико-географічного положення Південної Америки, історії дослідження материка.

- вміє застосовувати отримані знання на практиці; з розвиненими здібностями роботи самостійно, вміння співпрацювати з іншими, навичками акуратності і уважності.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: комп'ютер, фізична карта Південної Америки, фізична карта світу, план характеристики ДП материка, зошит, контурна карта, мультимедійний проектор, презентація, відео- «На далекій Амазонці ...»

Методи і прийоми: частково-пошуковий, дослідницький, евристична бесіда, робота з атласами та контурними картами.

План уроку:

I Організаційний етап

II Етап підготовки учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу

III Етап засвоєння нових знань

IV Етап закріплення нових знань

V Етап інформації учням про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню.

Хід уроку

I Організаційний етап

Вітаю! Good afternoon! Привітайте своїх партнерів по плечу - долонькою і партнерів по особі- кулачками.


II Етап підготовки учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу

Спочатку уроку звучить відео кліп пісні «На далекій Амазонці не бував я ніколи»

А на тому материку

Є річка глибока.

З відомих в світі річок

найширша

Там стіною на шляху-

Джунглі непролазні:

Ні індіанця не пройти,

Ні туристу дозвільному.

Там на водопій поспішають

Звірі вранці раннім,

А в воді аж кишать

Страшні піраньї.

Там над Андами ширяє

Птах кондор.

У джунглях повзає Змія

Анаконда

-О якому материку йде мова? Сьогодні на уроці ми з Вами познайомимося з особливостями фізико-географічного положення Південної Америки, виявимо відмінні риси материка; визначимо дослідників Південної Америки і їх заслугу. Працюємо в командах по 4 людини (по сінгапурської методикою)

III Етап засвоєння нових знань

Спочатку назвемо відмінні риси материка Південна Америка від інших материків.

СВІТОВІ РЕКОРДИ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ.

Використовуючи, структуру ТАЙМД РАУНД РОБІН- навчальна структура, в якій кожен учень промовляє відповідь в команді по колу протягом певної кількості часу. Передбачувані відповіді. Час-30 секунд.


найбільша гірська система материка - Анди - є найдовшою в світі (більше 9000 км). Анди - продовження Кордильєр в Північній Америці;

найвища точка над рівнем моря Південної Америки - вершина Аконкагуа (6960 м), сама нізкорасположенная точка - на півострові Валдес (-40 м);

найбільше з високогірних озер світу -Тітікака - знаходиться в Андах. Пло¬щадь озера 8300 км2, висота 3812 м над рівнем моря, глибина 304 м;

тут знаходиться найбільша повноводна, (річний стік 7000 км. Куб.), З дуже великим водозбірних басейнів (понад 7 млн км2) річка земної кулі - Амазонка;

Південна Америка - самий «вологий» і самий зелений континент земної кулі: близько половини території займають ліси;

Найпосушливіше місце в світі - пустеля Атакама, середньорічний рівень опадів - менше 0,1 мм. на рік;

найвищий на Землі водоспад Анхель (1054 м) розташований на півночі материка.

Молодці!

Завдання учням: А тепер використовуючи типовий план (алгоритм) характеристики фізико-географічного положення материка ви повинні кожен в парі зі своїм партнером по плечу обміняти зі своїм партнером по обличчю, визначити, фізико-географічне положення материка і записати в зошит, використовуючи структуру

Фінк-РАЙТ-РАУНД-РОБІН «подумай, запиши, обговори в команді». Під час виконання даної структури учасники розмірковує про відповідь, записувати і по черзі ОБГОВОРЮЮТЬ свої відповіді в команді.

За сигналом вчителя, починаємо опитування.

На перше питання алгоритму відповідає стіл №1, партнер 4Б.

Хто ще хоче висловитися з даного питання?

На другий відповідає стіл №2, партнер 1А, на третій-2Б, на четвертий-3А, на п'ятий-стіл №2-партнер-2Б

ВИСНОВОК: Південна Америка, найвологіший материк, тому що перетинається екватором і південним тропіком. Океани і теплі течії підсилюють вологість. Велика протяжність с Ю передбачає більш різноманітний клімат, а звідси і різноманіття флори і фауни.

Розминка. МІКС-ФРИЗ-ГРУП-змішуються під музику, і завмирають, коли музика припиняється, і об'єднуються в ГРУПИ, кількість учасників в яких залежить від відповіді на яке-небудь питання.

-Кількість материків на Землі.

-Океани, які омивають материк Африку.

-Скільки всього океанів на Землі?

Яке місце, займає Африка за площею серед інших материків?

-Скільки океанів омиває материк Євразію?

-Океани, які омивають материк Південна Америка.

Яке місце за площею займає Південна Америка серед інших материків?

-І, нарешті приступаємо до розгляду питання. Хто відкрив і досліджував материк Південна Америка? Учитель пропонує виконати

наступне завдання.

Завдання учням: заповнити таблицю, використовуючи текст підручника Географія. Материки, океани, народи і країни. 7 клас, під редакцією В.П. Дронова п.31 с.144-147 підручника.

Дослідники Роки дослідження Відкриття

Час на виконання 10 хв. Загальний висновок по дослідникам.

Презентація: "ФГП. Історія відкриття і дослідження материка Південна Америка »

IV Етап закріплення нових знань

Сьогодні ми з Вами познайомилися з фізико-географічним положенням Південної Америки. Історією відкриття і дослідження материка Південна Америка.

РЕФЛЕКСИЯ.

-Хто б хотів побувати в Південній Америці? Чому? Відповідь аргументуйте.

Зараз ми з вами закріпимо отримані знання.

Кожен з вас отримає «Квиточок на вихід», підпишіть його, поставте позитивні знаки «+» або «-«.

Квиток на вихід

1.Южная Америка найвологіший материк на Землі.

2.Восточное узбережжі материка Південна Америка омиває Тихий океан.

3. Південну Америку від Північної півночі Панамський канал.

4.Крайняя північна точка материка мис Гальінас.

5.Матерік Південна Америка перетинається екватором.

6.Южная Америка повністю розташована в східній півкулі.

7.На материку розташовуються найвищі гори в світі Анди.

8. Разом з Північною Америкою, Південна утворює єдину частину світу.

9.Большая частина материка Південна Америка лежить в південній півкулі.

10. Найвища точка Південної Америки гора Аконкагуа.

11. Південна Америка була відкрита Х. Колумбом.

12. Берегова лінія материка слабо порізана.

V Етап інформації учням про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню.

Домашнє завдання: § 31, підготувати додатковий матеріал (за бажанням) дослідники Південної Америки, порівняти географічне положення Південної Америки з Африкою.

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Географія

опис:

Урок розробила Цивільськ Ніна Павлівна - учитель географії, першої кваліфікаційної категорії МБОУ »Новошешмінском гімназія Новошешмінском муніципального району РТ».

ТЕМА: Фізико-географічне положення. Історія відкриття і дослідження материка Південна Америка.

ЦІЛІ:

- виховувати особистість, має знання про особливості фізико-географічного положення Південної Америки, історії дослідження материка.

- вміє застосовувати отримані знання на практиці; з розвиненими здібностями роботи самостійно, вміння співпрацювати з іншими, навичками акуратності і уважності.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: комп'ютер, фізична карта Південної Америки, фізична карта світу, план характеристики ДП материка, зошит, контурна карта, мультимедійний проектор, презентація, відео- «На далекій Амазонці ...»

Методи і прийоми: частково-пошуковий, дослідницький, евристична бесіда, робота з атласами та контурними картами.

План уроку:

I Організаційний етап

II Етап підготовки учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу

III Етап засвоєння нових знань

IV Етап закріплення нових знань

V Етап інформації учням про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню.

Хід уроку

I Організаційний етап

Вітаю! Good afternoon! Привітайте своїх партнерів по плечу - долонькою і партнерів по особі- кулачками.

II Етап підготовки учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу

Спочатку уроку звучить відео кліп пісні «На далекій Амазонці не бував я ніколи »

А на тому материку

Є річка глибока.

З відомих в світі річок

найширша

Там стіною на шляху-

Джунглі непролазні:

Ні індіанця не пройти,

Ні туристу дозвільному.

Там на водопій поспішають

Звірі вранці раннім,

А в воді аж кишать

Страшні піраньї.

Там над Андами ширяє

Птах кондор.

У джунглях повзає Змія

Анаконда

-О якому материку йде мова? Сьогодні на уроці ми з Вами познайомимося з особливостями фізико-географічного положення Південної Америки, виявимо відмінні риси материка; визначимо дослідників Південної Америки і їх заслугу. Працюємо в командах по 4 людини (по сінгапурської методикою)

III Етап засвоєння нових знань

Спочатку назвемо відмінні риси материка Південна Америка від інших материків.

СВІТОВІ РЕКОРДИ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ.

Використовуючи, структуру ТАЙМД РАУНД РОБІН- навчальна структура, в якій кожен учень промовляє відповідь в команді по колу протягом певної кількості часу. Передбачувані відповіді. Час-30 секунд.

 найбільша гірська система материка - Анди - є найдовшою в світі (більше 9000 км). Анди - продовження Кордильєр в Північній Америці;

 найвища точка над рівнем моря Південної Америки - вершина Аконкагуа (6960 м), сама нізкорасположенная точка - на півострові Валдес (-40 м);

 найбільше з високогірних озер світу -Тітікака - знаходиться в Андах. Пло¬щадь озера 8300 км2, висота 3812 м над рівнем моря, глибина 304 м;

 тут знаходиться найбільша повноводна, (річний стік 7000 км. куб.), з дуже великим водозбірних басейнів (понад 7 млн км2) річка земної кулі - Амазонка;

 Південна Америка - самий «вологий» і самий зелений континент земної кулі: близько половини території займають ліси;

 Найпосушливіше місце в світі - пустеля Атакама, середньорічний рівень опадів - менше 0,1 мм. на рік;

 найвищий на Землі водоспад Анхель (1054 м) розташований на півночі материка.

Молодці!

Завдання учням: А тепер використовуючи типовий план (алгоритм) характеристики фізико-географічного положення материка ви повинні кожен в парі зі своїм партнером по плечу обміняти зі своїм партнером по обличчю, визначити, фізико-географічне положення материка і записати в зошит, використовуючи структуру

Фінк-РАЙТ-РАУНД-РОБІН «подумай, запиши, обговори в команді». Під час виконання даної структури учасники розмірковує про відповідь, записувати і по черзі ОБГОВОРЮЮТЬ свої відповіді в команді.

За сигналом вчителя, починаємо опитування.

На перше питання алгоритму відповідає стіл №1, партнер 4Б.

Хто ще хоче висловитися з даного питання?

На другий відповідає стіл №2, партнер 1А, на третій-2Б, на четвертий-3А, на п'ятий-стіл №2-партнер-2Б

ВИСНОВОК: Південна Америка, найвологіший материк, тому перетинається екватором і південним тропіком. Океани і теплі течії підсилюють вологість. Велика протяжність с Ю передбачає більш різноманітний клімат, а звідси і різноманіття флори і фауни.

Розминка. МІКС-ФРИЗ-ГРУП-змішуються під музику, і завмирають, коли музика припиняється, і об'єднуються в ГРУПИ, кількість учасників в яких залежить від відповіді на яке-небудь питання.

-Кількість материків на Землі.

-Океани, які омивають материк Африку.

-Скільки всього океанів на Землі?

Яке місце, займає Африка за площею серед інших материків?

-Скільки океанів омиває материк Євразію?

-Океани, які омивають материк Південна Америка.

Яке місце за площею займає Південна Америка серед інших материків?

-І, нарешті приступаємо до розгляду питання. Хто відкрив і досліджував материк Південна Америка? Учитель пропонує виконати

наступне завдання.

Завдання учням: заповнити таблицю, використовуючи текст підручника Географія. Материки, океани, народи і країни. 7 клас, під редакцією В.П. Дронова п.31 с.144-147 підручника.

дослідники роки дослідження відкриття

Час на виконання 10 хв. Загальний висновок по дослідникам.

Презентація: "ФГП. Історія відкриття і дослідження материка Південна Америка »

IV Етап закріплення нових знань

Сьогодні ми з Вами познайомилися з фізико-географічним положенням Південної Америки. Історією відкриття і дослідження материка Південна Америка.

РЕФЛЕКСИЯ.

-Хто б хотів побувати в Південній Америці? Чому? Відповідь аргументуйте.

Зараз ми з вами закріпимо отримані знання.

Кожен з вас отримає «Квиточок на вихід», підпишіть його, поставте позитивні знаки «+» або «-«.

Квиток на вихід

1.Южная Америка найвологіший материк на Землі.

2.Восточное узбережжі материка Південна Америка омиває Тихий океан.

3. Південну Америку від Північної півночі Панамський канал.

4.Крайняя північна точка материка мис Гальінас.

5.Матерік Південна Америка перетинається екватором.

6.Южная Америка повністю розташована в східній півкулі.

7.На материку розташовуються найвищі гори в світі Анди.

8. Разом з Північною Америкою, Південна утворює єдину частину світу.

9.Большая частина материка Південна Америка лежить в південній півкулі.

10. Найвища точка Південної Америки гора Аконкагуа.

11. Південна Америка була відкрита Х. Колумбом.

12. Берегова лінія материка слабо порізана.

V Етап інформації учням про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню.

Домашнє завдання: § 31, підготувати додатковий матеріал (за бажанням) дослідники Південної Америки, порівняти географічне положення Південної Америки з Африкою.