Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Російські профспілки. Історія і сучасність





Скачати 22.69 Kb.
Дата конвертації 10.01.2018
Розмір 22.69 Kb.
Тип профспілковий

hello_html_m29167abb.gifhello_html_d239d1e.gif Профспілковий урок в 9 класі.

Урок - дискусія підготовлений учителем початкових класів

ГБОУ ЗОШ 806 - 2/1061

Шлик Л.В.

Тема: Російські профспілки. Історія і сучасність.

Цілі: дати уявлення про основні етапи становлення профспілкової організації та її діяльності;

виховувати почуття громадянськості і почуття відповідальності.

Завдання: простежити історію створення профспілок;

сприяти вмінню аналізувати отриману інформацію для використання своїх знань в сучасному житті;

сприяти підвищенню громадянської культури та формування активної життєвої позиції;

розвивати комунікативні та світоглядні компетенції.

Обладнання: комп'ютер, мультимедіа, презентація на тему уроку.

етапи уроку

Хід уроку

формування УУД

Ι. Актуалізація знань і постановка навчальної проблеми


Хлопці, сьогодні у вас пройде незвичайний урок. У чому його незвичайність? Ми будемо сьогодні з вами спілкуватися, висловлювати свою точку зору, робити висновки, узагальнювати, може навіть доведеться і посперечатися. Сьогодні ми будемо говорити про вас, про нас, про наше життя в круговороті сучасного світу.

Чим ще урок незвичайний? Це ми дізнаємося, коли буде названа тема. А тему ми вам пропонуємо спробувати сформулювати самим.

Отже, увага!

Уявіть на мить, що ви не учні, а вже цілком нехай ще не відбулися, але вже дорослі молоді люди, які закінчили вищі навчальні заклади або професійні ліцеї. Ви - молоді фахівці!

І наступним етапом вашого життя буде надходження на роботу.

Адже кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття.

(1 слайд)

Хто, що, де, як, від чого нас захищати? (Питання вивішуються на дошку). Обговоріть, будь ласка, в групах запропоновані запитання і спробуйте сформулювати тему уроку або припущення про що ми будемо говорити?

(Ті, що навчаються висловлюють припущення, вчитель підбирає найбільш точну і повну формулювання показує тему (слайд № 1) і може схематично записати її на дошці «Профспілки»)

ПРОФСПІЛКИ





Незвичайність уроку ще й в тому, що проводити його будемо ми не як вчителя, а як члени профспілкової організації нашої школи. (Представлення активу профспілкового комітету).

Хлопці, з уроків історії та суспільствознавства згадайте, що ви вже знаєте про профспілки?

(Слайд2)

(Профспілки захищають права трудящих)

Що хотіли б дізнатися про профспілкової організації?

(Слайд2)

(Що таке профспілки?

Коли утворилася профспілкова організація? Чому вона була створена?

Сучасний профспілка.

Який він? Як профспілкові організації захищають права трудящих? За що борються профспілки? Як вступити до лав профспілкової організації?)
































Пізнавальні УУД:

1) формуємо вміння отримувати інформацію з схем, ілюстрацій, тексту, таблиць;

2) формуємо вміння представляти інформацію у вигляді схеми;

3) формуємо вміння виявляти сутність, особливості об'єктів;

4) формуємо вміння на основі аналізу об'єктів робити висновки;

5) формуємо вміння встановлювати аналогії;

6) формуємо вміння узагальнювати і класифікувати за ознаками.


ΙΙ. Спільне відкриття знань

Отже, хлопці, коли ж утворилася профспілкова організація? (Слайд3)

Давайте звернемося до історії і згадаємо рік 1905 (слайд № 3). Пропоную вам в групах згадати і обговорити, чим знаменував цей рік?

З розширенням капіталістичного виробництва зростає і пролетаріат, його класова єдність і свідомість. Умови, в яких жили і працювали пролетарі були виключно важкими:

12-годинний робочий день, відсутність техніки безпеки, штрафи, звіти, антисанітарія, брудні бараки плюс політичне безправ'я - все це переповнювало чашу терпіння, піднімала їх на боротьбу.

Страйкова боротьба мала важливе значення не тільки для поліпшення економічного становища працівників, а й сприяла їх організованості і згуртованості. У цій боротьбі робочі вперше усвідомили почуття солідарності, силу і міць єдиного виступу.

В ході січневих страйків 1905 року в великих містах робочі створювали на підприємствах заводські комісії, Ради фабричних депутатів. Ці масові організації були початком створення професійних спілок. Жовтень 1905 року вважають народженням російського профспілки. (Слайд № 3) Становлення профспілок було складним і важким. Попереду не одна страйк, мітинги, виходи на вулиці міст. Вимоги, вимоги, вимоги ... До сьогоднішнього дня профспілкові організації захищають інтереси трудового народу.

Хлопці, спробуйте обговорити в групах, які інтереси були у трудящих?

(Економічні: рівень заробітної плати, яка повинна забезпечувати гідне життя, пенсійне забезпечення, умови праці, тривалість робочого часу

Соціальні: відсутність безробіття, страхування, надання пільг, виконання трудового законадательства і ін.)



профспілки









економічного

соціальні





Профспілкові організації були завжди поруч з трудящими, підтримуючи правомірність їх дій (мітинги, страйки, демонстрації) і в важкі 90-ті роки, коли робочим затримували зарплати, скорочувалися робочі місця, відбувалися масові звільнення і, часом, неправомірні. Головними гаслами профспілок були: зарплата, зайнятість, законність.

(Слайд4) І до цього дня профспілки працюють в одному напрямку з трудящими. Чисельність членів профспілкової організації зростає, а значить зростає і довіру до профспілок. Отже, хлопці, давайте зараз підведемо підсумок, що таке профспілки, навіщо вони потрібні і як вступити в цю організацію? Обговоріть це в своїх групах.

(Профспілки - це добровільне об'єднання громадян. Завдання - захист інтересів трудящих)

(Слайд 5)

І якщо кожен член профспілковим юза братиме участь в діяльності організації, то разом ми можемо досягти багато чого.

Перш ніж вступити до лав цієї організації, хто захоче, повинен уважно вивчити статут профспілкової організації, подати заяву про прийняття до профспілки і, звичайно ж, брати активну участь в роботі організації. (Слайд 6)

А знаєте, хлопці, профспілкові комітети створені не тільки захищати інтереси трудового народу, а й створювати життя в організації цікавою, пізнавальною, дружною, вчитися бачити проблеми інших і вчасно приходити на допомогу. Велика і цікаве життя і нашого профспілкового комітету. Це і екскурсії, і спільний колективний вихід в театри, участь в різних конкурсах, змаганнях, участь в культурних програмах.

(Слайд 7)

Так, хлопці, ви можете сказати, що все це добре, але навіщо вам учням знати зараз про ці профспілкових організаціях? Ось ви виростите і тоді можна про це говорити. Хлопці, а як ви самі думаєте, навіщо ми прийшли і про все вам розповідаємо? Обговоріть це в групах.

(Досягли такого віку, коли хочеться заробити і на час канікул є можливість піти на роботу. Для того щоб роботодавець не надійшов неправомірно по відношенню неповнолітнього працівника, ви теж повинні знати свої права).

І в цьому вам може допомогти наша профспілкова організація, яка готова прийти до вас на допомогу і провести роз'яснювальну роботу.

























































Комунікативні УУД:

1) формуємо вміння слухати і розуміти інших;

2) формуємо вміння будувати мовне висловлювання відповідно до поставлених завдань;

3) формуємо вміння оформляти свої думки в усній формі;

4) формуємо вміння спільно домовлятися про правила спілкування і поведінки.




ΙΙΙ. Застосування нового знання


Зараз ми пропонуємо вам проаналізувати на прикладі добре відомих творів незахищеність дітей, експлуатацію дитячої праці та праці неповнолітніх. Всі ви прекрасно знаєте казки

«Попелюшка», «Дванадцять місяців», розповідь А.Чехова

«Ванька Жуков» (слайд 8). Обговоріть і постарайтеся знайти порушення прав героїв творів.

(Ненормований робочий день, праця без вихідних днів, відсутність умов праці, відпочинку, нічна праця)

У всіх розглянутих ситуаціях важливо, щоб ви знали ваші права і знали куди треба звертатися, якщо вас не почули, не допомогли, обдурили.











Регулятивні УУД:

1) формуємо вміння визначати мету діяльності на уроці;

2) формуємо вміння визначати успішність свого завдання в діалозі з учителем;

3) формуємо вміння оцінювати навчальні дії відповідно до поставленим завданням;

4) формуємо вміння здійснювати пізнавальну і особистісну рефлексію.




IV. підсумок

Що дізналися про профспілки?

Як ви думаєте в чому сила профспілкових організацій?

Хлопці, ви можете продовжити розмову на цю тему і в своїх сім'ях. Запитайте у батьків, якщо у вас є бажання, чи перебувають вони в цій організації, чим допоміг їм профспілка.

І пам'ятайте - наша сила в єдності! (Слайд 9)