Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Розробка уроку в 7 класі "Епоха Петра I"





Скачати 17.89 Kb.
Дата конвертації 01.01.2019
Розмір 17.89 Kb.

Особистісно-орієнтований урок по темі: «Епоха Петра I»

7 клас


Мета уроку:

  • Розвивати індивідуальні здібності учнів

  • Створити умови для прояву пізнавальної

  • активності учнів

  • Вчити діалогу, працювати парами, групою

  • Розвинути інтерес до особистості Петра I; сприяти

формування вміння висловлювати своє ставлення до

історичної особистості.


устаткування:

1 Карта «Росія з кінця 17 ст. до 60-х років 18 ст. »

  1. Навчальні картини: «Петро I» (художник Сєров), «Ранок стрілецької страти» (художник Суріков)

  2. Великий крейдяний малюнок на дошці - вітрильник

  3. В. Артемов «Робочий зошит з історії Вітчизни» (завдання для груп)

  4. Виставка книг: поеми Пушкіна «Полтава», «Мідний вершник»; Павленко «Петро Перший» (Життя чудових людей); Алексєєв «Небувале буває» (розповіді); Кончаловская «Дар безцінний»; Краснов «Бесіди з мистецтва в середній школі»


оформлення дошки


На дошці написана тема уроку, поміщені навчальні картини, карта. Під картою написано завдання: Ким були ці люди?

Апраксин Р.М., Шереметєв Б.П., Ягужинський П.І., Меншиков А.Д.


Мелом намальований вітрильник, в стовпчик записані дати: 1672-1725, 1682-1725, 1698, 1700, 1703 1714, 1700-1721, 1724


Хід уроку

учитель:

Повідомляє учням тему, мету, форми організації їх діяльності.

На початку уроку ми будемо брати участь в ігровій прес-конференції. Ви задасте свої питання «Петру I», в ролі якого сьогодні виступить (учитель називає ім'я учня, що має здібності лідера). Я думаю, він успішно впорається з цією роллю (готувався заздалегідь). Потім вам будуть запропоновані різні завдання, а в Наприкінці уроку ви дасте свою оцінку особистості і діяльності Петра I.



I Прес-конференція


Учні задають питання «Петру I» (готують заздалегідь)

При необхідності він користуються карткою.

Можливі варіанти питань:

  1. Хто був першим вашим учителем, чого він вас навчив?

  2. В які ігри ви грали в дитинстві?

  3. З якою метою ви поїхали за кордон, під яким ім'ям?

  4. Які країни ви відвідали?

  5. Скільки кораблів було посторить за час вашого правління?

  6. За що ви покарали стрільців?

  7. Коли ви отримали титул «імператор»?

  8. Які реформи ви провели?

  9. Які битви Північної війни ви програли, а які виграли?

  10. Що ви найбільше цінуєте в людях?

  11. Які товари ви дозволяли вивозити, а які ввозити?

  12. Хто міг відвідувати асамблеї, ніж там займалися?

  13. З якою метою ви наказали розширити посіви льону і конопель?

  14. Які європейські звичаї ви ввели?

і т.д.


Учитель дякує учня, який відповідав на питання і задавали запитання учнів.



II Завдання класу


1. Що означають ці дати?

2. Які з них мають відношення до картин, поміщеним на дошці і крейдяного малюнку?


1672-1725 Роки життя Петра I

1682-1725 Роки правління Петра I

1698 Повстання стрільців

1700 Введення європейського літочислення

1703 Підстава Санкт-Петербурга

1714 Гангутское бій

1700-1714 Північна війна

1724 Указ про заснування Академії наук



3. Ким були ці люди? (карту зняти, завдання на дошці під картою):

Апраксин Федір Матвійович, Шереметєв Борис Петрович, Ягужинський Павло Іванович, Меншиков Олександр Данилович


4. Про кого і чому Пушкін писав:

«І щастя пестунчик безрідний,

Полудержавний господар »



III Виступ учениці

Учениця, яка відвідує художню школу, розповідає про картину Сурікова «Ранок стрілецької страти» (література: Краснов «Бесіди з мистецтва в середній школі», Кончаловская «Дар безцінний»)


Учитель дякує ученицю за цікаву розповідь.



IV Завдання групам

Спочатку працюємо парами, потім обговорюємо в групі. Разом готуємо відповідь.


Завдання I групи


Розподіліть по колонках наступні явища (деякі з них можна помістити відразу в кілька колонок): Арифметичні школи, Морська академія, «Ведомости», Кунсткамера, «Лексикон», публічна бібліотека, асамблеї 1 січня, відкриття корисних копалин, Історія Північної війни », «бородовой знаки», гірські училища, «Юності чесне зерцало», гарнізонні школи, видання карт, винахід нових токарних верстатів, Акадедемія наук

Освіта

книговидавнича справа

Наука і техніка

європейські звичаї






Завдання II групі


Впишіть слова в позначені цифрами клітинки і в виділених клітинках прочитаєте прізвище першого «прібильщікі», кріпосного графа Шереметєва, який став завдяки своїм проектам з вишукування доходів для держави великим чиновником і поміщиком.

1. Вивезення товарів за кордон.

2. Велике промислове підприємство.

3. Ввезення товарів з-за кордону.

4. Людина, вишукують нові джерела державних доходів.

5. Головний морський порт Росії до Петра I.

6. Політика перевищення вивезення товарів з країни над їх ввезенням.

7. Назва податків в Росії.

8. Назва перепису населення.



1 Е

До

З

П

Про

Р

Т



2 М

А

Н

У

Ф

А

До

Т

У

Р

А


3 І

М

П

Про

Р

Т





4 П

Р

І

Б

И

Л

Ь

Щ

І

До


5 А

Р

Х

А

Н

Г

Е

Л

Ь

З

До

6 М

Е

Р

До

А

Н

Т

І

Л

І

З

М



7 П

Про

Д

А

Т

Ь



8 Р

Е

В

І

З

І

Я


Завдання III групі


Виправте не менше п'яти помилок в тексті:


Повернувшись з першої подорожі за кордон, Петро став завзято боротися за введення одягу російського крою. Городянам було заборонено голити бороди і носити одяг західноєвропейського зразка. Лише селяни і священнослужителі могли голити бороди. Іншим дозволялося голитися тільки після сплати спеціального мита.


відповіді учнів


Учитель оцінює виступив від групи учня і тих, хто активно працював в групі.


V Виступи учнів


Читання напам'ять уривків з поем Пушкіна «Полтава» і «Мідний вершник».

Завдання класу:

  1. Визначте, як Пушкін ставився до Петра I?

  2. А як ви ставитеся до особистості і діяльності Петра I?


учитель:

Пушкін ставився до Петра I з глибокою повагою. Петро став героєм його «Полтави», «Мідного вершника», «арапа Петра Великого». Ставлення своє до перетворень Пушкін висловив влучно і образно: «Росія увійшла в Європу, як спущений корабель - при стукоті сокири і громі гармат». Але Пушкін завжди пам'ятав, чиїм потом і кров'ю оплачувалися перемоги і успіхи петровського держави. Суворий цар, за його словами, «вуздечкою залізниці Росію підняв на диби». Протягом багатьох років висловлювалися різні оцінки особистості і діяльності. При всій їх несхожості, не можна не погодитися з тим, що Петро I - першокласний полководець, флотоводець, дипломат, державний діяч, реформатор. Він вірив у можливості Росії, його не зупиняли невдачі. Найяскравішою рисою його особистості було вражаюче працьовитість. Пушкін називав його «вічним працівником». Настільки ж примітна постійна тяга до знань і навчання інших. У зверненні з іншими був простий, але суворий, часом до жорстокості. У повсякденному житті був невибагливий, хоча любив розваги з приводу військових перемог. У великому і малому він залишався натурою цільної, діяльної. У нашій історії він по праву залишиться Петром Великим.

Домашнє завдання: написати твір про Петра I.

<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
опис:

Мета уроку:

- Використовувати суб'єктний досвід учнів

- Розвивати індивідуальні здібності учнів

- Створити умови для прояву пізнавальної

- активності учнів

- Вчити діалогу, працювати парами, групою

- Розвинути інтерес до особистості Петра I; сприяти

формування вміння висловлювати своє ставлення до

історичної особистості.

устаткування:

1 Карта «Росія з кінця 17 ст. до 60-х років 18 ст. »

2 Навчальні картини: «Петро I» (художник Сєров), «Ранок стрілецької страти» (художник Суріков)

3 Великий крейдяний малюнок на дошці - вітрильник

4 В. Артемов «Робочий зошит з історії Вітчизни» (завдання для груп)

5 Виставка книг: поеми Пушкіна «Полтава», «Мідний вершник»; Павленко «Петро Перший» (Життя чудових людей); Алексєєв «Небувале буває» (розповіді); Кончаловская «Дар безцінний»; Краснов «Бесіди з мистецтва в середній школі»