Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект уроку з історії на тему "Диктатура Сулли" (5 клас)





Скачати 13.48 Kb.
Дата конвертації 03.02.2018
Розмір 13.48 Kb.



Конспект уроку з історії

Урок проводиться в 6 Б класі

19.12.14

Підготував вчитель історії Ничипорук Ю. В.

Мета уроку:

1. Продовжити формування вмінь знаходити спільне і відмінне,

робити нескладні висновки, працювати з текстом підручника.

2. Виявити яке значення для подальшої історії Риму мало

поява нової армії, познайомити учнів з диктатурою Сулли і виявити її відмінності від звичайної римської диктатури.

Поняття: проскрипції, вольноотпущенник, «Корнелії».

Дати: 82 р.до н.е.

Хід уроку

I. Оргмомент.

II. Актуалізація опорних знань учнів по темі: «Земельна реформа братів Гракхів».

III. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь вчителя. Після загибелі братів Гракхів їх реформи не були продовжені, і велика кількість дрібних землевласників розорилися. Це позначилося на боєздатності римських військ. Чому? (при скруті: Згадайте з кого набиралися римські легіони? Відповідь: Римські легіони складалися з дрібних землевласників.)

Міста були переповнені жебраками, спалахували повстання. Їх довгі роки не могли придушити. Були невдалими війни (проти Нумідії) ніхто не хотів воювати тільки за Сенат. У цих умовах консулом обирається незнатний громадянин Гай Марій.

Повідомлення учня «Гай Марій».

Розповідь вчителя. Римська амия могла тепер придушити будь-яке повстання і розбити будь-якого зовнішнього ворога, але вона не змогла впоратися з військовим виступом італійських міст - союзників Риму. Почалася союзницька війна, підсумком якої стала набуття жителями Італії римського громадянства і лише після цього війна припинилася. Під час війни з Нумідія, під керівництвом Гая Марія висувається талановитий военачальнік- аристократ Луцій Корнелій Сулла. Пізніше йому судилося стати першим необмеженим римським диктатором.

Повідомлення учня «Луцій Корнелій Сулла».

Підсумок. До 82 р до н.е. римська армія стає професійною. У число римських громадян включаються жителі італійських міст. Армія вперше стає інструментом в боротьбі за владу в Римі.

Питання №1. Чим відрізнялася диктатура Сулли від звичайної римської диктатури? Назвіть спільне та відмінне і зробіть висновок.

Питання для порівняння

Римська диктатура

диктатура Сулли

Коли призначався диктатор?



Наскільки його обирали?



Які питання вирішував диктатор?



Керував чи диктатор в мирний час?





Завдання №2 Вставити пропущені слова, використовуючи текст підручника с. 238-239:

1) Новий римський консул _______________ зробив римську армію ________________ і ________________.

2) Кожен _____________ отримував _____________.

3) Служба тривала __________ років.

4) Після закінчення служби виділяли ____________________________________.

5) Після війни з союзниками в римську армію стали набирати жителів ________________.







2



Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія

опис:

Конспект уроку з історії

Урок проводиться в 5 класі

Мета уроку:

1. Продовжити формування вмінь знаходити спільне і відмінне,

робити нескладні висновки, працювати з текстом підручника.

2. Виявити яке значення для подальшої історії Риму мало

поява нової армії, познайомити учнів з диктатурою Сулли і виявити її відмінності від звичайної римської диктатури.

Поняття: проскрипції, вольноотпущенник, «Корнелії».

Дати: 82 р.до н.е.

Хід уроку

I.Оргмомент.

II. Актуалізація опорних знань учнів по темі: «Земельна реформа братів Гракхів».

III. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь вчителя. Після загибелі братів Гракхів їх реформи не були продовжені, і велика кількість дрібних землевласників розорилися. Це позначилося на боєздатності римських військ. Чому? (при скруті: Згадайте з кого набиралися римські легіони? Відповідь: Римські легіони складалися з дрібних землевласників.)

Міста були переповнені жебраками, спалахували повстання. Їх довгі роки не могли придушити. Були невдалими війни (проти Нумідії) ніхто не хотів воювати тільки за Сенат. У цих умовах консулом обирається незнатний громадянин Гай Марій.

Повідомлення учня «Гай Марій».

Розповідь вчителя. Римська амия могла тепер придушити будь-яке повстання і розбити будь-якого зовнішнього ворога, але вона не змогла впоратися з військовим виступом італійських міст - союзників Риму. Почалася союзницька війна, підсумком якої стала набуття жителями Італії римського громадянства і лише після цього війна припинилася. Під час війни з Нумідія, під керівництвом Гая Марія висувається талановитий военачальнік- аристократ Луцій Корнелій Сулла. Пізніше йому судилося стати першим необмеженим римським диктатором.

Повідомлення учня «Луцій Корнелій Сулла».

Підсумок. До 82 р до н.е. римська армія стає професійною. У число римських громадян включаються жителі італійських міст. Армія вперше стає інструментом в боротьбі за владу в Римі.

Питання №1. Чим відрізнялася диктатура Сулли від звичайної римської диктатури? Назвіть спільне та відмінне і зробіть висновок.

Питання для порівняння

Римська диктатура

диктатура Сулли

Коли призначався диктатор?

Наскільки його обирали?

Які питання вирішував диктатор?

Керував чи диктатор в мирний час?

Завдання №2 Вставити пропущені слова, використовуючи текст підручника с. 238-239:

1) Новий римський консул _______________ зробив римську армію ________________ і ________________.

2) Кожен _____________ отримував _____________.

3) Служба тривала __________ років.

4) Після закінчення служби виділяли ____________________________________.

5) Після війни з союзниками в римську армію стали набирати жителів ________________.