Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Розробка уроку з суспільствознавства "Закономірності розвитку суспільства"





Скачати 21.14 Kb.
Дата конвертації 25.08.2018
Розмір 21.14 Kb.

Короткострокове планування. Людина. Суспільство. Право. клас





Тиждень 2 ч.2

день 21.11.14

ЧОП

урок №11

Назва заняття:

Закономірності суспільного розвитку


Загальна мета:

Виявити що впливає на розвитку суспільства. Чому суспільство прагнути до розвитку.


Очікуваний результат:


  1. Виявлять критерії суспільного прогресу.

  2. Через метод «обертаються станції» визначать мотиви розвитку традиційного, індустріального, постіндустріального моделей суспільства.

  3. Через метод «це факт» виявимо, що візьмуть корисного з уроку


Тип уроку:

Дослідницький тип уроку в умовах коллаборатівной середовища.


завдання:

  1. Розподіл по групах з метою визначення назви теми

  2. Мозковий штурм. Пропонується пояснити побачене на картинці

  3. Сократівським методом спробують дати відповідь на дослідний питання від групи 2 людини

  4. Підготовка і захист постерів

  5. Рефлексія «це факт»

  6. есе





Джерела, оснащення та обладнання, ресурси:

Підручник ЧОП, 10 клас, п. 10. Апликации, маркери, постери, стрічки, клей, ножиці


Хід уроку:


етапи уроку

дії вчителя

дії учнів

час

Вступна частина

(3-5 хв)









теоретичний інструмент

(10-15)




Основна частина

(20 хв)


  1. Розподіл на групи.

2.Мозговой штурм. Поясни малюнок.

3.Задайте групі дослідний питання: Що впливає на розвиток суспільства?


4.Учітель резюмує: що існують 3 фази розвитку. Хлопці отримують завдання створити моделі традиційного, індустріального і постіндустріального суспільства.


5.Проізводітся обмін постерами

6.Учітель пропонує захист постера іншої групи, потім свої коментарі


1.Определите назву теми

2. Визначити реальну модель розвитку суспільства.


3.Вийдут від групи по 2 людини і спробують відповісти на питання:





4.Учащіеся працюють над постером.





5.Учащіеся обговорюють особливості фази відображеної в постері

6.Будут чітко стежити за виступами




5 хв

3 хв



4 хв







10 хв

2 хв

5 хв


Підбиття підсумків

(5 хв)



1. Рефлексія проводитися за допомогою стрічок, використовується метод «це факт».

2. Стрічки все з'єднані між собою

9. Будинок: Написання Есе: «Чому суспільство прагнути до розвитку

Будуть брати стрічку і проговорювати, що важливого взяв для себе з уроку?


8.Ученікі зроблять висновок, що розвиток суспільства це безперервний процес, спрямований до прогресу.

9.Виступленіе оцінювачів.

3 хв

записки вчителя

1.Деленіе на групи. Необхідно створити 4 групи по 4 людини. (Запропоновано тренінг: логічна цепочка.1) рід, плем'я, союз племен, етнос, народ.2) первісний лад, рабовласницький, феодальний, капіталістичний, соціалістичний 3) австралопітек, синантроп, пітекантроп, неандерталець, кроманьонец), для виявлення теми

2.Учащімся будуть показані 2 картинки, щоб змогли визначити більш реальну модель розвитку суспільства.

3. вчитель підводить учнів до дослідницької теми: чому суспільству необхідно розвиватися? А треба-ли суспільству розвиватися?

4. За допомогою презентації визначать фази розвитку

5. Самостійно досліджуючи матеріал, складуть постер і приготують до захисту.

6. зроблять обмін постерами і захистять постер своїх товаришів, з метою посилення уваги.

7. На рефлексії висловляться, чому навчилися на уроці.

На будинок отримають виконання есе: «Чому суспільство прагнути до розвитку?»



Критерії для спостерігача в групах

дескриптори

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

критерії

пропонував ідеї







2 бали

Участь в оформленні постера







1 бал

захищав постер







2 бали

Спостерігав за групою







2 бали

ставив питання






2 бали

Відповідав на запитання






2 бали



Критерії для спостерігача в групах

дескриптори

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

критерії

пропонував ідеї







2 бали

Участь в оформленні постера







1 бал

захищав постер







2 бали

Спостерігав за групою







2 бали

ставив питання






2 бали

Відповідав на запитання






2 бали





Критерії для спостерігача в групах

дескриптори

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

критерії

пропонував ідеї







2 бали

Участь в оформленні постера







1 бал

захищав постер







2 бали

Спостерігав за групою







2 бали

ставив питання






2 бали

Відповідав на запитання






2 бали





Критерії для спостерігача в групах

дескриптори

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

І.Ф.

критерії

пропонував ідеї







2 бали

Участь в оформленні постера







1 бал

захищав постер







2 бали

Спостерігав за групою







2 бали

ставив питання






2 бали

Відповідав на запитання






2 бали











<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Урок Закономірності суспільного розвитку є розгорнутий план уроку починаючи від розминки закінчуючи ефлексіей. Спираючись на такий план вчитель досягне 100% включеності учнів у навчальний процес. Отримає великий позитивний настрій і подарує радість і почуття впевненості учнів у свої сили. Урок предствавляет собою дослідницький підхід в коллаборатівной середовищі. Учні будуть нарощувати знання через роботу з книгою, оперуючи ресурсами. створюючи і захищаючи постер.Урок містить записки вчителя коториепомогут якісно розібратися в проведенні уроку.